Čiulų dvaro rūmai (Išlikęs) (0)
Adresas: Molėtų r. sav., Čiulų k. (Mindūnų sen.)
Architektūros tipas: Etninis
Metai: 1850 - 1900
Etninis regionas: Aukštaitija
Regionas: Utena
Laikotarpis: Carinis
Architektūros šakos: Ponų namas, Rūmai
Medžiagos: Medis
Nuotraukos: 8
Mokslo darbų: 4
Susideda iš 0 objekto(-ų)

Čiulų dvaras įkurtas netoli Tramio ežero Čiulų kaime, Mindūnų seniūnijoje, Molėtų rajone. Mediniai dvaro rūmai pastatyti XIX a. II pusėje istorizmo stiliumi, šalia jų įkurtas parkas. Dvarą valdė Povstanskiai (vidutinių dvarininkų giminė).

Dvaras stačiakampio tūrio, simetrinės kompozicijos, su nedideliu atviru prieangiu ir mezoninu abiejose namo pusėse.  Planas asimetriškas, viename gale – salė, kitame – kambariai su atskiru įėjimu. Centre yra koridorius, viename gale praplatintas ir įrengti laiptai į mansardinį aukštą. Pastogėje įrengti keturi nedideli kambariai. Namas apkaltas stačiomis lentomis su juostelėmis, viršuje apkala užsibaigia arkutėmis. Langai šešiarūčiai, trijų rėmų, puošti kiaurapjūvio ornamentu išpjaustytais viršulangiais ir polangiais. Pastoginių patalpų langai iš dviejų rėmų, sudalyti į keturias rūtis.

Rasa Bertašiūtė

 

Literatūra: 

Čiulų dvaras: "Nu Lietuva, nu Dauguva". Bernardinai [interaktyvus]. Prieiga per internetą:  http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2007-08-20-ciulu-dvaras-nu-lietuva-nu-dauguva/9907