Rezultatai pagal užklausą: Architektūros tipas - Etninis
Sodyba Būtaičių kaime (0)
Adresas: Jurbarko r. sav., Būtaičių k. (Eržvilko sen.)
Architektūros tipas: Etninis
Metai: 1890 - 1910
Etninis regionas: Žemaitija
Regionas: Tauragė
Laikotarpis: Carinis
Architektūros šakos: Architektūra, Statinių kompleksas, Sodybos/Vienkiemiai, Statinys, Gyvenamieji, Troba, Ūkiniai, Kalvė, Svirnas
Medžiagos: Medis
Nuotraukos: 3
Mokslo darbų: 0
Susideda iš 0 objekto(-ų)

Šią žemaičių sodybą sudaro gyvenamasis namas, svirnas, tvartas ir kalvė. Prie gyvenamojo namo prigludęs gėlių darželis apjuostas tvora. Sodybų apželdinimas buvo itin svarbus jos gyventojams. Sodybą supa ne tik vaismedžiai, bet ir kiti medžiai (gluosniai, ąžuolas, klevai, beržai, liepos, lazdynai). Liepos ir lazdynai susodinti arčiau gyvenamojo namo, o gluosniai riboja kiemą nuo laukų. Gyvenamasis namas (troba) – dvigalis, kurio pagrindinis įėjimas, kaip paprastai, įkomponuotas namo ašyje. Kitoje namo pusėje buvo įtaisytos dar vienos durys. Planavimas būdingas žemaitiškoms troboms: centre kamino patalpa, kitos patalpos dar susmulkintos (kamaros, kambariai, virtuvė su atskira virykle). Langai gana dideli, su langinėmis.

1951 m., kai šis namas fiksuotas, jo stogas buvo dengtas šiaudais (tuomet sodyba priklausė Onai Jankauskienei). Kitas svarbus sodybos pastatas – svirnas (šiame krašte vadintas klėtimi). Jis gana didelio tūrio, dviejų patalpų: vienoje laikyti rūbai, kitoje – grūdai. Pastatas su priesvirniu ir dviem atskirais įėjimais. Svirnams būdingi priesvirniai apsaugo duris nuo kritulių, čia sandėliuoti rakandai. Sodybos „gamybinis“ pastatas – nedidelė kalvė – pastatyta greta kelio, kad būtų patogiau atvažiuojantiems klientams. 

Eligijus Juvencijus Morkūnas