Rezultatai pagal užklausą: Regionai - Kaunas | Laikotarpis - LDK, Pirmoji Respublika
Vokietijos konsulo rezidencijos pastatas (Išlikęs, k.k.v.r. 37509) (0)
Adresas: Perkūno al. 4, Kaunas
Architektūros tipas: Profesionalus
Stiliai: Retrospektyvizmas
Metai: 1923
Etninis regionas: Nenurodyta
Regionas: Kaunas
Laikotarpis: Pirmoji Respublika
Architektūros šakos: Statinys, Vila
Medžiagos: Medis
Nuotraukos: 11
Mokslo darbų: 0
Susideda iš 0 objekto(-ų)
Reikšminiai žodžiai: Diplomatija, Diplomatinės atstovybės, Vokietijos konsulatas Lietuvoje, Žaliakalnis
Teritorijos: Buvęs Vokietijos konsulo rezidencijos pastatas Kaune, Perkūno al. 4, Kauno Žaliakalnis, Perkūno alėja Kaune

Ši vila pastatyta 1923 m. Vokietijos konsului. Manoma (nepatvirtintais duomenimis), kad objektas buvo surinktas Vokietijoje ir atvežtas traukiniu. Vokietijos konsulo rezidencijoje 1934-1935 m. rezidavo H. Morat, o iki 1940 m. E. Zechlin. Čia vykdavo svarbūs to meto politiniai susitikimai, buvo priiminėjami nepalankūs Lietuvai politiniai sprendimai. 1944-1955 m.  namo rūsyje, įrengus laikiną kalėjimą, buvo kankinami kovotojai už Lietuvos laisvę. Kovotojų atminimui pagerbti 2004 m. ant namo buvo pakabinta atminimo lenta, deja, šiuo metu dingusi.

Vienaaukštis medinis pastas su mansarda yra stačiakampio plano. Pagrindinį fasadą akcentuoja portikas su trikampiu frontonu ir jį remiančiomis keturiomis medinėmis kolonėlėmis su trijų tarpsnių kapiteliais ir bazėmis. Stogo tipas – mansardinis-valminis. Tai vienintelė Kauno vila, priskirtina retrospektyvizmo (Heimatstil įtakoje) krypčiai. Nepaisant, jog sovietmečiu eksterjerui padaryta nemažai žalos: sunaikintos langinės, pagrindinių durų dekoruotas viršlangis, profiliuotų baliusinų tvorelė, čerpių danga pakeista į šiferį, verandos buvusio lango vietoje įrengtos durys, panaikinta terasa su dekoratyvine tvorele virš verandos, kiemo pusėje sunaikinta lauko terasa, vis tik viduje yra išlikę mediniai laiptai, medinės filinginės durys, dalyje patalpų yra parketas, radiatoriai, lubų apvadai ir kt.

Evelina Karalevičienė