Rezultatai pagal užklausą: Laikotarpis - Šiuolaikinė
„Palanga SPA Luxury“ SPA ir balneoterapijos kompleksas (Išlikęs) (0)
Adresas: Palangos sav., Palanga, Birutės al. 60
Architektūros tipas: Profesionalus
Architektai: Donatas Rakauskas
Stiliai: Šiuolaikinė architektūra
Metai: 2011 - 2013
Etninis regionas: Žemaitija
Regionas: Klaipėda
Laikotarpis: Šiuolaikinė
Architektūros šakos: Architektūra, Statinys, Kultūros/sporto/poilsio, Gydykla
Medžiagos: Gelžbetonis, Kitos medžiagos
Nuotraukos: 6
Mokslo darbų: 0
Susideda iš 0 objekto(-ų)

Greta sėkmingai veikiančio „Palanga SPA“ viešbučio 2013 metais pagal to paties architekto, palangiškio Donato Rakausko, projektą buvo pastatytas antrasis korpusas, skirtas SPA ir balneoterapijos procedūroms. Galima teigti, jog tas pats architektas ir tas pats savininkas didžiąja dalimi nulėmė tai, kad naujojo korpuso architektūra iš esmės pasižymi panašiomis į savo pirmtaką savybėmis.

Tiesa, naujasis kompleksas nėra indiferentiškas pirmojo atžvilgiu. Nors tęsiamas bendras stilistinis tonas, antrasis kompleksas yra unikalus pastatas, o prabanga netgi lenkia pirmąjį. Čia pasirinkta sudėtingesnė planinė ir tūrinė konfigūracija. Vietoj vieno išlenkto tūrio projektuojami du persislenkantys pastato sparnai tarp kurių, pietiniame kampe, suformuotas pagrindinis įėjimas ir atriumas. Kaip ir pirmtakui, taip ir šiam pastatui būdinga aštrių kampų ir glotnios formos kontrasto estetika. Pasirinktas būtent toks kokybinis sprendimas pabrėžia įėjimą.

Šio pastato projekte itin daug vietos skirta detalėms. Viešbučio statybai panaudotos aukščiausios kokybės medžiagos, o baldai, vestibiulio akcentai, turėklai, šviestuvai ir t.t. yra sukurti žymių Italijos dizaino kompanijų. Tačiau didžiausio unikalumo šiam korpusui suteikia 7 laipsnių kampu pasvirusios grindys, anot viešbučio tinklapyje pateiktos informacijos, suteikiančios šioje erdvėje esančiam kitokios realybės jausmą[1]. Baldai ir kitos kambarių apyvokos detalės yra specialiai pritaikytos šiam nuolydžiui. Verta atkreipti dėmesį ir į pastato sklypą juosiančią tvorą, pagamintą iš metalo juostų. Natūralios medžiagos panaudojimas čia, panašiai kaip ir Kauno „Žalgirio“ arenoje, sietinas su „celebration of materials“ dizaino srove.

Viešbučio „Palanga SPA Luxury“ SPA ir balneoterapijos procedūrų ir apgyvendinimo korpusas yra gana tipiškas laikmečio architektūrinio zeitgeist atspindys. Tačiau ypatingas dėmesys detalėms, prabangai ir unikali architektūrinė-urbanistinė Palangos miesto aplinka daro šį pastatą vienu subtiliausių šiuolaikinės Lietuvos architektūros pavyzdžių.

Kastytis Rudokas[1] Viešbučio reklaminis aprašymas. Priega per internetą: http://design.palangahotel.lt/lt/viesbutis.html