Rezultatai pagal užklausą: Laikotarpis - Šiuolaikinė
Birštono viešoji biblioteka (Išlikęs) (0)
Adresas: Birštono sav., Birštonas, Dariaus ir Girėno g. 12
Architektūros tipas: Profesionalus
Architektai: Kazimieras Regimantas Plyčiuraitis - Plyčius, Jūratė Plyčiuraitienė - Plyčienė
Stiliai: Šiuolaikinė architektūra
Metai: 2006
Etninis regionas: Nenurodyta
Regionas: Kaunas
Laikotarpis: Šiuolaikinė
Architektūros šakos: Architektūra, Statinys, Švietimo, Biblioteka
Medžiagos: Gelžbetonis, Kitos medžiagos
Nuotraukos: 4
Mokslo darbų: 0
Susideda iš 0 objekto(-ų)

2006 metais atlikta Birštono bibliotekos rekonstrukcija atspindi šiuolaikinės, minimalizmo principais paremtos, Lietuvos architektūros kryptį. Tiesa, nors pastato kokybė ganėtinai solidi, tačiau tai labiau foninės architektūros pavyzdys, nei unikalus projektas. Pastato kompozicijoje, panašiai kaip ir Elektrėnų bibliotekos rekonstrukcijos projekte, naudojama daug modernizmo architektūros elementų – ekraninis langas (en. curtain wall) ar pasikartojantys kampinio lango motyvai.

Urbanistine prasme, kaip ir dera pagrindiniams kultūriniams ar administraciniams objektams, pastatas įsikūręs pagrindinėje gatvėje, stovi šalia „raudonosios linijos“. Matyt toks urbanistinės konfigūracijos pobūdis nulėmė ir tai, kad ne tik pagrindinis, bet ir šoniniai fasadai yra komponuojami ganėtinai išraiškingai. Pietiniame fasade modernistinį inžinerinės architektūros įspūdį suteikia atvira metalinė laiptinė, kuri kiek kontrastuoja su šiaurinio fasado, dekoruoto plytelėmis, estetika.

Birštono bibliotekos rekonstrukcija yra teigiamas ir ryškus viešosios infrastruktūros plėtros pavyzdys Lietuvos miestuose, pritaikant įvairių institucijų veiklą prie bendruomenės poreikių. Nors pastato architektūra nėra unikali šalies geriausių projektų kontekste, tačiau kartu su atnaujintu kultūros centro pastatu bei sutvarkyta gatvės aplinka, ji suteikia Birštonui šiuolaikiško europietiško kurortinio miestelio įvaizdį.

Kastytis Rudokas