Dr. Vinco Kudirkos muziejus (0)
Adresas: Šakių raj., Kudirkos Naumiestis, V. Kudirkos g. 29
Architektūros tipas: Profesionalus
Architektai: Audrius Ambrasas
Stiliai: Postmodernizmas
Metai: 1992 - 1998
Laikotarpis: Šiuolaikinė
Architektūros šakos: Architektūra, Statinys, Kultūros/sporto/poilsio, Muziejus
Nuotraukos: 4
Mokslo darbų: 0
Susideda iš 0 objekto(-ų)

V. Kudirkos muziejus Kudirkos Naumiestyje, pastatytas namo, kuriame trumpai gyveno valstybinio himno autorius, vietoje. Pastatas išaugo iš mokyklinio muziejaus, ir neatskiriamas nuo vietos mokytojos ir muziejininkės Natalijos Manikienės iniciatyvos ir veiklos. Muziejus bene 20 metų, iki Valdovų rūmų atstatymo, buvo vienintelis naujos statybos tokios funkcijos objektas šalyje.

Architektas A. Ambrasas, prieš tai su kolegomis sukūręs du išraiškingus postmodernius objektus Vilniaus senamiestyje, šiame komplekse pasirinko santūresnę raišką. Pastatas – daugiasluoksnės kompozicijos pavyzdys, kurios charakteringi bruožai – siekis maksimaliai reaguoti į platesnį urbanistinį kontekstą nevengiant susikertančių ir persiliejančių formų. Taip atsižvelgiant į mastelį suskaidomas pagrindinis fasadas, įeigos fragmentas pasukamas įstrižai aikštėje stovinčio paminklo V. Kudirkai link, galinėje dalyje dominuoja keli laisvai susikertantys tūriai.

Apibendrinant, pastatas – reikšminga lokali miestelio dominantė ir svarbus kultūrinis centras. Įdomu atkreipti dėmesį, kad kultūros namus šioje vietoje, buvo nuspręsta statyti 1939 m., buvo parengtas projektas. Taigi, Dr. Kudirkos muziejus, tai vienas iš retų atvejų, kuomet tarpukariu suformuota idėja buvo įgyvendinta atgavus nepriklausomybę.

Martynas Mankus