Kauno technologijos universiteto (buv. KPI) miestelis (Išlikęs, k.k.v.r. 33502) (0)
Adresas: Kauno m. sav., Kauno m., Studentų g
Architektūros tipas: Profesionalus
Architektai: Vytautas Jurgis Dičius
Stiliai: Funkcionalizmas
Metai: 1960 - 1984
Etninis regionas: Nenurodyta
Regionas: Kaunas
Laikotarpis: Sovietmetis
Architektūros šakos: Urbanistika, Kvartalas
Medžiagos: Mūras (plytų), Gelžbetonis, Kitos medžiagos
Nuotraukos: 5
Mokslo darbų: 0
Susideda iš 2 objekto(-ų)

Kauno politechnikos instituto miestelis pradėtas statyti nuo Statybos fakulteto rūmų, kaip anuomet buvo įprasta, gan skubiai. Kad ateinantiems metams būtų skirtos lėšos, tipinį projektą pritaikyti vietai ir parodyti valdžios atstovams derėjo per 3 mėnesius. Tačiau nors ir rengtas paskubomis, projektas byloja apie jau gerai įvaldytą modernizmo architektūrinę kalbą. Šis stilius ir toliau buvo nuosekliai plėtotojamas jau vėlesniuose miestelio objektų projektuose.

Paprasčiausių geometrinių formų, šiek tiek persislenkantys tūriai, juodos ir baltos spalvų kontrastai pritaikyti didesniems architektūriniams elementams bei plokštumoms organizuoti, tam tikras žaismas komponuojant įstiklintas plokštumas ir juostas, kuklus, įėjimą akcentuojantis stogelis – tai bemaž visas čia panaudotų kompozicinių priemonių arsenalas.

Netrukus prie vienišų Statybos fakulteto rūmų buvo pradėtas derinti ir viso miestelio planas. Parengti jo projektą buvo pavesta konkursą laimėjusiam architektui Vytautui Dičiui. 1969–1970 metais iškilo dar du universitetinio miestelio korpusai, neilgai trukus pastatyta ir studentų kavinė-valgykla. Liko nepastatyti tik paskutininiai – didžiausi – Lengvosios pramonės fakulteto rūmai. Architektui persikėlus gyventi į Vilnių, jau gerokai vėliau, jį suprojektavo architektė Danutė Petkelienė.

Taigi per nepilną dešimtmetį iškilo vientisas sovietmečio modernizmo architektūrinis kompleksas, vienas iš vertingiausių ir geriausiai išsilaikiusių sovietmečio laikotarpio lietuviškojo modernizmo pavyzdžių. Miestelio pastatų architektūrinei raiškai darė didelę įtaką konstrukciniai elementai, o estetinių sprendimų ieškota remiantis minimalistiniais Ludwigo Mies van der Rohe'o ir „Bauhaus“ mokyklos principais.

Vaidas Petrulis


Susideda iš
Kauno technologijos universiteto (buv. KPI) Statybos ir architektūros fakulteto rūmai (Išlikęs, k.k.v.r. 33502) (0)
Adresas: Kauno m. sav., Kauno m., Studentų g. 49
Dabartiniai KTU Statybos fakulteto rūmai – vienas iš ankstyviausių tiek Kaune, tiek ir visoje Lietuvoje sovietinio funkcionalizmo pavyzdžių. Pirmieji brėžiniai Miestų ir kaimų statybos projektavimo instituto Kauno filiale buvo parengti dar 1960 m. Įdomu, kad tipinis projektas nr. 936, kuriuo remiantis...
Architektūros tipas: Profesionalus
Metai: 1960 - 1964
Etninis regionas: Nenurodyta
Regionas: Kaunas
Architektūros šakos: Architektūra, Statinys, Švietimo, Akademija/Universitetas/Kolegija
Medžiagos: Gelžbetonis
Nuotraukos: 19
Mokslo darbų: 0
Susideda iš 0 objekto(-ų)
Kauno technologijos universiteto (buv. KPI) Elektronikos rūmai (Išlikęs) (0)
Adresas: Kauno m. sav., Kauno m., Studentų g. 48
1969 metais iškilęs KPI Radioelektronikos fakulteto pastatas – asketiškiausių formų universitetinio miestelio objektas. Paprastų geometrinių formų statinį architektas paįvairino pasitelkdamas skulptūrą, kuri savaip atspindi tuomet besivysčiusią menų sąveikos architektūroje sampratą, esą tiek dailės,...
Architektūros tipas: Profesionalus
Metai: 1969 - 1969
Etninis regionas: Nenurodyta
Regionas: Kaunas
Laikotarpis: Sovietmetis
Architektūros šakos: Architektūra, Statinys, Švietimo, Akademija/Universitetas/Kolegija
Medžiagos: Gelžbetonis, Kitos medžiagos
Nuotraukos: 21
Mokslo darbų: 0
Susideda iš 0 objekto(-ų)